Başarı faktörümüz servis hizmetimiz

Gelişim ve üretimden başlayarak çalışanlarına ve en küçük yedek parçaya kadar, TCS, servis memnuniyetini merkezine alan bir şirket yapısı izlemektedir. Servis anlayışımız bize geçmişte müşterilerimize güvenilir sistemler sunmakta, bunları devamlı olarak geliştirmekte ve böylelikle TCS'yi adım adım daha başarılı ve bilindik bir şirket yapmakta oldukça yardımcı oldu.

Ürünün ötesinde bir şirket modeli

TCS, yalnızca ürünler ve interkom gibi standart kullanımlarla ilgilenmekle kalmayıp, aynı zamanda büyük ve özel projelerin de partneri durumundadır. Böylelikle TCS'nin şirket modelinin merkezi şu esaslara dayanır: Dinlemek, anlamak, kişisel çözümler sunmak. Projelerimizin her biri, müşterilerimizin özel ihtiyaç ve taleplerini anlamakla başlar, alternatifleri değerlendirerek talepleri en iyi karşılayan çözümü üretmekle devam eder. Bununla birlikte projenin tamamını dikkate alarak yalnızca teknolojik olarak değil, aynı zamanda uzun ömürlü ve ekonomik olarak en uygun çözümü sunarız.

Şirket modelimiz, yalnızca projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasına dayalı değildir. Proje bittikten sonra geniş bir servis ve bakım süreci başlar. Sistemi en iyi şekilde korumak ve eğer gerekiyorsa mevcut sistemleri güncellemek veya geliştirmek işimizin temelini oluşturur. Proje bazlı sunduğumuz servis ve bakım sözleşmelerimizle projelerimizi ve müşteri ilişkilerimizi hep sıcak tutuyoruz. Böylelikle yalnızca aracı şirketler ve sistem entegratörlerimizle kalmayıp aynı zamanda son kullanıcılara da sürekli destek veriyoruz. TCS'yi rakiplerinden ayırarak bir adım öne çıkaran ve TCS'ye uzun ömürlü müşteri ilişkilerini, müşterilerimizin güvenini ve bununla birlikte başarıyı getiren en önemli faktör budur.

Global bir yapı

TCS, global yapısı sayesinde uluslararası projelerle bina iletişimi ve otomasyonuyla ilgili oldukça deneyim kazanmış ve böylelikle yalnızca küçük ve standart projelerle kalmayıp büyük yapılara da sistem çözümleri sunan, basit ve komplike sistemleri aynı çatı altında toplayabilen bir şirket haline gelmiştir.

Yurt dışında TCS

TCS'nin merkezi Almanya'nın Saksonya Anhalt eyaletindeki Genthin kasabasındadır. Burada, AR&GE çalışmaları, metal işlenmesi ve son montaj yapılamakta, şirket yönetimi, pazarlama ve eğitim merkezi bulunmaktadır. Ayrıca Triberg lokasyonunda müşterilerimizin kişisel isteklerine özel üretimler yapılmaktadır.

TCS'nin Türkiye, Sırbistan, Avusturya, Hindistan, Hongkong ve Şanghay'da şubeleri bulunmaktadır. Tüm Asya bölgesi aktivitelerinin yönetimi Çin'de bulunan Intelligent Building Technology (Şanghay) Co. Ltd. şirketimizden yapılmaktadır. 

TCS grubunun partner şirketleri arasında İsviçre'de pazar lideri olan René Koch AG, İskandinavya'da Scantron ve Qualitronic ve Benelüks Devletlerinde bilinen bir marka olan NIKO da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Doğu Avrupa'da, Rusya'da, İtalya ve Yunanistan'da da bayiliklerimiz olup bu bölgelerde de proje, kurulum ve bakım servisleri vermekteyiz.

OEM Partnerleri

TCS, yalnızca kendi adına ürün geliştirmekle ve üretmekle kalmıyor. Geçmiş yıllarda Avrupa'daki OEM partnerleri arasında kendine iş alanı bulan TCS, bu partnerlerin de sistem tedarikçisi konumunda.

Avrupa ülkelerindeki OEM partnerlerimiz arasında birçok pazar lideri bulunmakta. Bunlar arasında René Koch, Niko, Scantron, Auerswald ve Schüco bulunmakta.

İş Alanları ve Pazarlar

Şimdiye kadarki en büyük ve önemli iş alanını Almanya'da ve Türkiye'de bize kapı ve bina iletişim sistemleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra bina iletişimi, otomasyonu ve denetimi alanlarında da ülke içi ve dışında yeni proje alanları kendini gösteriyor.

İş alanlarımız şu kısımlara ayrılıyor:

Almanya'daki ticari işlerimiz ağırlıklı olarak şu alanlarda ilerliyor:

 • Kapı ve bina iletişimi
 • Video denetimi
 • Elektronik giriş kontrolleri

Almanya ve uluslararası projelerde sistem çözümlerimizi şöyle özetleyebiliriz:

 • Ev otomasyonu
 • Çağrı ve anons yönetimi
 • Yaşa uygun konfor ve asistanlık sistemleri
 • Sistem bağlantıları ve birlikte çalışılabilirlik

Almanya ve Avrupa'da ODM | OEM pazarları:

 • Sipariş geliştirme ve tasarımı (ODM)
 • Siparişin tamamlanması, markalanması, etiketlendirilmesi ve paketlenmesi (OEM)
 • Servis ve destek

Kişisel Çözümler:

 • Kişiye veya projeye özel ürün tamamlama 
 • Kişiye veya projeye özel kullanıcı arayüzleri
 • El yapımı özel üretim ürünler

İletişim alanında küçük basit sistemlerden yüzlerce daireli büyük ve karmaşık sistemlere kadar birçok projede projeye yönelik kullanım ve güvenlik konseptleri sunuyoruz. Bunların arasında, resepsiyon için bilgisayar merkezi; alanların denetimi için kamera tekniği; birçok giriş ve kullanıcı destekleyen merkezi yönetilen giriş kontrolleri; veya sabit telefon, cep telefonu veya IP ağları gibi sistem bağlantıları bulunmakta. Planlama büroları veya işletmecilerle iletişime geçerek yaşlı insanların yaşam alanları için konfor ve asistanlık sistemleri, ve yine bu huzur ve bakımevlerinde çalışan personelin işini kolaylaştıracak fonksiyonlar sunuyoruz.

Kişisel Çözümler İçin Kişisel İmalat

Kişisel ürün ve işleme konseptleriyle TCS, özellikle zil panelleri ama aynı zamanda yazılım arayüzleriyle müşterilerinin isteklerine, istedikleri şekil ve renkte cevap veriyor. CARUS markasıyla başlayan bu üretim bir adım daha öne çıkarak metal üretiminde kişisel çözümlerimizle tüm olanakları size sunuyor. Carus hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sistem ve Ürün Geliştirme

Ar&Ge merkezlerimiz farklı yetki alanlarına ayrılmıştır ve proje bazlı, bölgesel ve global ürün platformları geliştirmektedirler. Pratiğe yönelik prensibimiz, problem çözüm stratejilerimiz ve olabildiğince kısa tutmaya çalıştığımız pazara çıkma süresi (Time-to-Market) bizim için ön planda.

Üretilen ürün ve çözümlerimiz, her zaman müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya yöneliktir. Sizin memnuniyetiniz bizim başarımız.

Danışma ve Serviste TCS

Almanya'da TCS, servisiyle ünlü. Bu namı yalnızca çağrı merkezi üzerinden değil aynı zamanda teknisyenlerimizin Almanya'nın her yerinde sunduğu servis hizmetiyle kazandık. Bizim için sistem entegratörlerimizin ve elektrikçilerimizin en faydalı satış sonrası desteği alması çok önemli. Yalnızca Almanya'da değil aynı zamanda Türkiye'de de servise çok önem veriyor, bakım sözleşmemizle düzenli aralıklarla projeleri ziyaret ediyor ve olası problemleri olabildiğince erken çözmeye çalışıyoruz.

Sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek, birebir müşteriyle konuşmaktan geçer. Biz de müşterilerimizle konuşuyoruz, sorunlarını anlayıp onlara en uygun çözümü sunmaya özen gösteriyoruz. Müşterilerimizle içerisinde olduğumuz bu yakın ilişki, TCS'yi diğer şirketlerden ayırıyor.

Planlayıcılarımıza, sistem entegratörlerimize, mimarlara ve planlayıcılara bilgilerimizi ve yeniliklerimizi aktarmak için Almanya'daki eğitim merkezlerimizde eğitimler ve etkinlikler düzenliyoruz. Türkiye'de de eğitim sunmakla birlikte talep olduğunda partnerlerimizi Almanya'daki eğitim merkezlerimize de yolluyoruz.

Ürün ve Süreç İçerisindeki Kalite Standartları

Şimdiye kadar elde edilen kalite standartlarının bozulmadan devam etmesi TCS'nin en önemli önceliğidir. Malzemelerin girişinden ara kontrollere, üretim esnasında yapılan kontrollerden kalite ve teslimat kontrollerine kadarki tüm süreçte kalite yönetimi TCS'nin merkezine oturttuğu konulardan biridir.

Üretimdeki her adım, süreci tekrarlayabilmek için belgelenir. Anlaşılır iş akışı ve iyi düşünülmüş kaynak yönetimi bizim için kaçınılmazdır. Bunun yanı sıra uzun süreli yönetim ve ekolojik unsurların gözetilmesi de amaçlarımızdan yalnızca ikisi. Son olarak da enerji verimliliği, zararlı maddelerin yönetimi ve kullanımının azaltılması, kullanılan malzemelerin ve paketlerin geri dönüşümü ve bunun gibi birçok konuda yeni Avrupa standartlarına uygun olarak üretim yapmaya özen gösteriyoruz. Bununla birlikte kendi standartlarımızı da hayata geçirmeye uğraşıyoruz.

Yarın ve Sonrası

TCS'nin bugün 20 yıl geriye bakabiliyor olmasını ve böylesi dinamik bir gelişimi çalışanlarımızın yaratıcılığına, azmine ve enerjisine borçluyuz. Geçmiş yıllarda bizi bu kadar ileriye taşıyan çalışanlarımız olmasaydı şirketin bu gelişimi mümkün olamazdı. Ve aynı şekilde bu enerjiyle ilerleyen yıllarda da bu gelişimimizi sürdüreceğiz.

Unsere Produkte

Alle Produkte

Unsere Anwendungen

Alle Anwendungen